13 Temmuz 2009 Pazartesi

yeni editörümüz : veteran


Yeni editörümüz Veteran, çok özel sorularda, çok özel konularda anıdan karşınıza çıkıp sorularınızı cevaplayacak.

Buyrun bekliyoruz.

soru 5

benim şöyle bir sorunum var.

eski sevgilimin dün doğum günüydü. hatırlamadığım için gece 11 sularında kutlayabildim doğum gününü. oda msnden. hatırlamadığım için ve kafam yanık olduğu için o'nunla muhabbet etmek zorunda kaldım. kendisi yurt dışında olduğundan mütevellit oraya dair sorunlarını, alışıp alışamadığını, hayatın nasıl gittiğini filan sordum. o'da maşallah bunları sormamı bekliyormuş gibi yıllarca, anlattıkça anlattı. bir an ibne duyarlılığı mı geldi bana oldum. gecenin bir vakti eski sevgilinin dertlerini dinliyordum. euzu besmele çektim, günahlarım affolsun diye dua ettim. tam muhabbeti kapatıp iyi geceler dileyecekken bu sefer o bana hayatımın nasıl gittiğini sordu. karikatüre devam edip etmediğimi merak ettiğini belirtti. o zaman olaylar değişik bir hal aldı. ben karikatürist olmadığım gibi karikatürist olan benim kuzenimdi ve kuzenimde o'nun facebook'unda yer alıyordu. acaba beni kuzenimle mi karıştırdı, ben diye kuzenimle de mi yattı filan diye düşündüm, muhakemesini yaptım kafamda. zaten doğum günü olduğunu da facebook'tan öğrenmiştim ne yalan söyleyeyim. beni bu dertten azad eyleyin kızlar.

Cevap:
ehehehe

Öncelikle eski sevgilinizin doğum gününü kutladığınız için takdirlerimizi kabul ediniz.
Eski Sevgili Doğumgünü Kutlamak: Dünya için gereksiz, karşı taraf için mutlu eden bir aktivite.Kızlarla buluşulduğunda
"Ay biliyomusun X de kutladı doğum günümüü" muhabbeti yaşanıır. Aslında altında yatan şey" kızım çocuk hala düşünüyo işte aklındayım yanii" düşüncesidir ki ortada hoş bir koku bırakır. Düşünsene eski sevgili, bişeyler yaşamışsınız, musallat olmuyor, ama hala aklındasın güzel anılardasın sen unutulacak kadın mısın..

Gelelim esas konuya,
Eski sevgiliyle muhabbet etme isteği ara ara gelir.Fazla üstünde durulacak bir durum değildir, çünkü ne kadar "eğlenceli, cana yakın, ateşli" olsa da geldiği gibi gider.İki taraf da bu durumdan zevk alsa bile olaylar genelde boyle gelişir ve muhabbet bir noktada tıkanır. Zaten ikinizi de ilgilendirip konuşulacak konunuz olsaydı niye eski sevgili olasınız değil mi? Hala bebiş olurdunuz, aşkısı olurdunuz.
İkinci konuda da, kızın kuzeninle yatıp sonra seni onla karıştıracak kadar şuursuz olma ihtimali nedir? Var mı boyle bir ihtimal? Normal hayatta boyle şeyler oluyor mu? Bu konuda ancak şunu söyleyebilirim ki acaba iki tane senden olsa ama biri karikatürist olsa kız onu mu tercih ederdi? Bir karikatüristin peşinden aylarca koşmuş kız tanıyorum ki bundan bambaşka bir postta bahsedeyim ben.

5 Temmuz 2009 Pazar

soru 4


Merhaba,

Biraz komplike bir soru soracağım,

Bir kızla flört içerisindeyim, ancak yakın arkadaşlarımdan birinin bu kızla kötü bir geçmişi var.

Açıkçası arkadaşımla kız arasında kaldım, ikisi de kız olduğundan tam olarak kızkafaları arasında kaldım,

error vermekteyim, ne yapmalıyım?

teşekkürler

Cevap

Nasıl bir olay olmuş yakın kız arkadaşınla ne kadar ciddi bir olay geçmiş aralarında filan hiç bişey yazmamışsın.
En basit mantığı kurarsak,sadece flört ettiğin kız için arkadaşını kaybetmeye deymez.
Fakat,
Erkeklerin yakın kız arkadaşlarının onların diğer kızlarla ilişkilerini baltalamaya çalışmaları da görülmemiş şey değil.Sizler de bunun çoğu zaman farkına varamıyorsunuz malesef.
Neticede yakın kız arkadaşlarınızın tavsiyelerini dinleyin ama gözünüz de açık olsun.Kız kafası bu başka şeye benzemez.Aman diyim.

Cevap 2:

Şimdi bu gerçekten zor bir durum. Ama bizce her insanın geliştirmesi gereken felsefe ' önce kendini düşün, mutlu ol sonra çevrendekileri' dir. Bu nedenle ilk önce 'ikili oynama'ya sakın ama sakın kalkışma yoksa eninde sonunda o iki kızkafasından da mahrum olursun. Buraya kadar anlaştık..
Şimdi sen bu kızdan gerçekten hoşlanıyor musun ve onu nereye koyuyorsun? Bir kız arkadaş, arada sırada takıldığın bir yakın kız arkadaş, ya da bir gün olurda tutar ve bir gece geçirip merakımı gideririm arkadaşı?
Bunu düşün taşın ve gerçek niyetini önce kız arkadaşına sonra flörtleştiğin kıza belli et. Durum ciddi ise hemen anlamayabilir ama kız arkadaşın seni madem bu kadar yakından tanıyor, seviyor bunu kabul etmek zorunda. Akıllı kızkafaları bencil, arabozan,kıskanç,nemrut tipler değillerdir. Bu tanımlara uyan bir kızsa sen onu kaybetmessin o da seni anlar ve sende böylece flörtünle bir üst seviyeye terfi edersin. Kızkafalarında boğulmaman dileği ile..

acaba

Acaba eski sevgiliye geri dönme isteğinin 10 da dokuzu sadece bir kere daha çinsellik isteği mi?

Cevap:

Merhaba,

Zaten bu soruyu sorduğuna göre sen çoktan aklından film şeridi gibi geçen görüntülerin büyüsüne kapilmişsin arkadaşım. Eski sevgiliyle geçmişi düşünmek ayıp. günah değil, kendini rahat bırak. Ama bu sadece sende kalsın, ya da en fazla suratının şeklinden ev arkadaşın anlasın, fazlası eski manitayı utandırır, üzer ve 'hıh, bu da salak hala beni düşünüyor' dedirtir.

Ayrıca bu kadar 'erkek' olma. Seksten öte dokunma, hissetme, şefkat gibi insan olmanın getirdiği duygularıda özlemektesin..ok? bu çok içtiğinde, kafan iyi olduğunda da hormonlarının sana cilvesi. Cilveye cilve lazım, yan sana bir kadın lazım.
Tabii bunun dışında haftanın 5 günü erkek erkeğe takılırsınız, sonra bir gün buluşmadınız mı kız arkadaşınızı özlersiniz siz erkekler.. Yok öyle part-time kız arkadaş, bu da ok?
O zaman önce sen ne istediğine karar vereceksin, arkadaşlarla 5 gün içmece,eğlence, ona buna bakmaca mı, yoksa ihtiyacın olan şevkat, sıcaklık mı?
Akıllı bir kızkafası olarak biz sana bunların ikisini de yapabileceğin akıllı bir kadın bulmanı öneriyoruz. Ama onu bulmakta bir hayli zor.
Sana kolay gelsin diyor ve zor gecelerde iki hormon kıpırtısı ile ne kızın kafasını karıştır ne de kendini zor duruma düşür.